O Autorze

Jakub Hajost – pisarz, podróżnik, fotograf, miłośnik kulinariów, muzyki i dobrej książki, pasjonat nowych technologii, kocha języki i połączenia między nimi. Szuka, poznaje i żyje pełnią życia. Przeciera własne szlaki. Czasami marzy, żeby zakopać się pod górą książek w jakiejś chacie w Bieszczadach.

Od ponad pięciu lat mieszka w Manchesterze. Tutaj włóczy się po mieście ze swoim Pentaxem, albo oprowadza grupy ludzi po zielonych zakątkach północno-zachodniej Anglii. Spotkać go można w Centralnej Bibliotece przy pianinie. Wypieka wyśmienity chleb na zakwasie, bo na Wyspach ciężko dostać dobre pieczywo. Ciągle coś u niego fermentuje.

Wcześniej jako właściciel i dyrektor Total Games organizował i współorganizował imprezy dla firm (między innymi IBM, Shell, Philip Morris Poland). Prowadził internetowy sklep dla pasjonatów decoupage. Był właścicielem wypożyczalni sprzętu detektywistycznego. Pracował jako specjalista nadzoru gier w najlepszym kasynie w Krakowie. Poznał pracę na linii produkcyjnej w fabryce ciastek McVitie’s.

Od zawsze uwielbiał pisać. Pojawiał się na forum Money.pl, dołączył do Piotra Baryckiego w ekipie BBNews.pl, pisuje dla Komputer Świata. Ostatnio najbardziej skupia się na własnej książce i blogu.