Rozstrzygnięcie konkursu o biografie Leonarda da Vinci.

Przez jedenaście dni sierpnia trwał konkurs na najlepsze odtworzenie ulubionego dzieła Leonarda da Vinci. Do wygrania były trzy egzemplarze biografii pióra Waltera Isaacsona. Dziś publikuję listę zwycięzców.

Pokrótce przypomnę zasady konkursowe. Zadanie polegało na odtworzeniu ulubionego dzieła Leonarda da Vinci w dowolnej technice artystycznej. Mogła to być wydzieranka, rysunek, malunek, decoupage, collage albo inna technika. Zdjęcie pracy należało opublikować na Twitterze lub Facebooku (publiczny post), koniecznie z hashtagiem #głódpoznawania oraz linkiem do wpisu konkursowego.

Lista nie będzie długa, ponieważ tylko jedna osoba odważyła się zgłosić do konkursu własną pracę. Przy czym pracę dosyć kontrowersyjną, ponieważ zwyciężczyni zinterpretowała rysunkowo obraz Bella Principessa, co do którego autorstwa nie ma stuprocentowej pewności.

Zwycięska praca: rysunek inspirowany obrazem Bella Principessa.

Jedyna zwyciężczyni to Natalia Jaskowska z Piekar, której serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie. Książka już dotarła do laureatki. Dwa pozostałe egzemplarze „Leonardo da Vinci” Isaacsona zostaną przeznaczone na nagrody w kolejnym konkursie.